Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді
Полтавської обласної ради

м. Полтава, вул. Покровська, 38, тел.: (05322)2-06-91; 50-04-51

e-mail: poltavaocnttum@ukr.net

Вівторок, 2018-12-11, 2:01 AM
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Березень » 2 » Семінар-практикум з початкового технічного моделювання
3:35 PM
Семінар-практикум з початкового технічного моделювання

Семінар-практикум з початкового технічного моделювання

  27 лютого 2018 року на базі Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся щорічний семінар-практикум керівників міських та районних методичних об’єднань, керівників гуртків з початкового технічного моделювання на тему: "Обмін досвідом роботи щодо виявлення і розвитку творчих здібностей вихованців під час занять гуртка початкового технічного моделювання". У роботі семінару взяли участь 20 учасників з позашкільних навчальних закладів області: м. Полтави, Кременчука, Карлівки, Горішніх Плавнів, Гребінки, Миргорода, Гадяч, Глобино, Зінькова, смт. Козельщини, Диканьки.

    Відповідно до програми семінару з вітальним словом перед учасниками виступили: Дуброва Володимир Іванович, директор Центру, Цина Андрій Юрійович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету
імені В.Г. Короленка.

 

  З метою налагодження тісної співпраці навчальних закладів у напрямку розвитку творчих здібностей учнівської молоді Литвиненко Алла Іванівна, викладач ПНПУ імені В.Г. Короленко, провела презентацію спеціальності "Культурологія" на факультеті "Технологій та дизайну" ПНПУ ім. В. Г. Короленка.

  Козирод Ольга Геннадіївна, методист Центру, на основі презентації розповіла про систему роботи з виявлення і розвитку творчих здібностей вихованців під час занять гуртка початкового технічного моделювання. У виступі були розглянуті поняття про творчість, творчі здібності, творчу діяльність, види, класифікацію творчих здібностей, ефективні методи і форми роботи з виявлення, формування і розвитку творчих здібностей вихованців гуртка початкового технічного моделювання.

  Особливу цікавість учасники семінару виявили до представлених матеріалів участі Козирод О.Г. у відкритих міжрегіональних змаганнях з початкового технічного моделювання для учнів молодшого шкільного віку "Креативна галицька майстерня", які відбулися 12-14 жовтня 2017 року на базі Львівського Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.
  На основі міні-виставки, представленої у актовій залі Центру, творчі педагоги Полтавського ОЦНТТУМ ПОР Гецелевич Лариса Леонідівна, Микуця Тетяна Володимирівна, Джгереная Світлана Миколаївна представили власний досвід роботи з виявлення і формування творчих здібностей учнів молодшого шкільного віку у процесі вивчення окремих тем програми.

 

  Присутні учасники семінару-практикуму з власного досвіду роботи обмінялися найбільш дієвими творчими завданнями, які активно використовуються ними під час занять гуртка і спонукають до розвитку творчих здібностей вихованців.
  Ігнатюк Сергій Петрович, керівник гуртка ПТМ, Центру дитячої та юнацької творчості м. Горішні Плавні, поділився досвідом роботи з виконання завдань у техніці "Papercraft" та прокоментував які з саме творчі здібності вихованців сприяють виконанню даних завдань.

  Атмосфера радості від спільної творчої праці панувала в навчальній аудиторії під час майстер-класу "Виготовлення машинки, що рухається за реактивним принципом", який провела для учасників семінару методист Козирод О.Г. Учасниками семінару була проаналізована система методичних прийомів із реалізації даної теми у процесі гурткових занять з початкового технічного моделювання, опрацьована технологічна послідовність виготовлення моделі в імітаційній грі. Після виготовлення моделі машинки учасники семінару-практикуму провели міні-змагання із запуску виготовлених моделей. За підсумками переміг керівник гуртка Полтавського міського центру позашкільної освіти Аксьонов Руслан Вікторович, який був нагороджений медаллю.
 

 

Переглядів: 141 | Додав: poltavaman | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0