Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді
Полтавської обласної ради

36014, м. Полтава, вул. Покровська, 38, тел.: (0532)56-24-85; 50-04-51

e-mail: poltavaocnttum@ukr.net

Четвер, 2024-06-20, 10:36 PM
Вітаю Вас, Гість

Співпраця з ОТГ 2019 р.

  Співпраця Центру з закладами освіти області.
  Позашкільна діяльність розглядається сьогодні як одна з головних ланок безперервної освіти в системі виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, створення умов  розвитку й підтримання талантів та обдарувань у галузі техніки, науки, бо ж ці напрямки діяльності переживають сьогодні не найкращі часи.
  Це важливо саме в умовах децентралізації, створення об’єднаних територіальних громад і їх ставлення до позашкілля.
  З метою створення умов для впровадження  позитивного досвіду щодо соціалізації дитячої особистості, популяризації, підтримки та розвитку науково-технічної творчості на теренах Полтавщини наш заклад розпочав проект щодо співпраці з опорними закладами загальної середньої освіти та відділами освіти об’єднаних територіальних громад.
  У період з 14 по 26 лютого 2019 року Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді підписав Угоду про співпрацю з Руденківським опорним закладом Новосанжарського району (директор Дігтяр А.В.), Омельницьким відділом освіти Омельницької ОТГ (начальник Недуда В. В.) та Засульським ліцеєм Засульської ОТГ (начальник відділу освіти Шевченко Л. П., директор Савенков А. О.).

 

Виставка робіт у Полтавському обласному науковому ліцеї-інтернаті імені А.С.Макаренка

  12 квітня 2019 року в Полтавському обласному науковому ліцеї-інтернаті імені А.С.Макаренка с. Ковалівка пройшла творча зустріч педагогів – керівників гуртків з учнями та вчителями, а також виставка робіт вихованців Полтавського ОЦНТТУМПОР. Захід проводився в рамках тижня фізики і астрономії та з метою підвищення інтересу учнів до фізики, астрономії і космонавтики. 
  Учні 5-11 класів та вчителі з цікавістю переглядали виставкові експонати, запускали найпростіші моделі літаків, переглядали краєвиди за допомогою телескопа, проводили експериментальні радіозв'язки на радіостанціях короткохвильового та ультракороткохвильового діапазонів, приймали участь у майстер-класах з виготовлення сувенірів та спостерігали за запусками радіокерованих літаків на спортивному майданчику.

Працюймо разом!

   26 вересня Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді спільно з опорним закладом „Руденківський ЗЗСО” Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області проведено презентаційно-профорієнтаційний проєкт „Країна позашкілля. Технічна родина.”
Його мета: популяризація науково-технічної творчості Полтавщини, впровадження сучасних педагогічних технологій у практику позашкілля, створення в області багаторівневої системи позашкільної роботи з науково-технічного спрямування і, звичайно, співпраця Полтавського ОЦНТТУМ та опорного закладу як одного з аспектів реалізації творчої особистості вихованця.
   Презентуючи Полтавський ОЦНТТУМ начальникам відділів освіти та директорам шкіл Руденківської, Драбинівської, Малоперещепинської та Нехворощанської ОТГ, директор Дуброва В.І. наголосив на основних напрямках розвитку позашкільної освіти в умовах децентралізації, на проблемах позашкілля в сільській місцевості.
   Господар школи, яка так гостинно зустріла численних учасників зібрання, Дігтяр А.В. змалював портрет опорного закладу через призму позашкілля. Він закцентував увагу присутніх на необхідності розвитку гурткової роботи в сільських закладах загальної середньої освіти, особливо технічного спрямування, що виробляє практичні навички в учнів.
   „Креативність об’єднує та надихає” – таке гасло мала виставка творчих робіт вихованців гуртків Центру та опорного закладу.
А скільки радості було для учнів, коли їм запропонували взяти участь у квест-грі „Технічна родина”! Дорослі ж ознайомилися із практикою застосування квестових технологій.
   Час роботи зібрання промайнув швидко. Його учасники під час підведення підсумків мали можливість розставити акценти над проблемами та перспективами освітнього процесу, чинниками якості позашкільної освіти та поділитися досвідом.
   Захід був проведений на високому навчальному та організаційно-методичному рівнях. Для кожного учасника він став гарним стимулом для вдосконалення системи роботи з творчо обдарованими дітьми.