Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді
Полтавської обласної ради

36014, м. Полтава, вул. Покровська, 38, тел.: (0532)56-24-85; 50-04-51

e-mail: poltavaocnttum@ukr.net

Четвер, 2024-07-25, 1:39 PM
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Березень » 25 » Обласний зліт юних любителів науки і техніки
10:03 PM
Обласний зліт юних любителів науки і техніки

Обласний зліт юних любителів науки і техніки

   19 березня 2019 року на базі Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради пройшов обласний зліт юних любителів науки і техніки.
   В ньому брали участь команди від Кременчуцького міського Центру позашкільної освіти, Кременчуцького міського Центру позашкільної освіти „Лідер”, Полтавського міського Центру позашкільної освіти, Великобагачанської станції юних техніків, Карлівської, Гребінківської районних СЮТ, Лубенської міської Станції юних техніків і натуралістів, Глобинського районного Центру дитячої та юнацької творчості, Козельщинського Будинку дитячої та юнацької творчості, Полтавського ОЦНТТУМ ПОР (всього – 27 учасників з 10 міст і районів Полтавської області).
   Даний захід проводився з метою:
- виявлення кращого досвіду науково-практичної діяльності учнівської молоді;
- підтримки та розвитку науково-технічного винахідництва і раціоналізаторства серед учнівської молоді;
- підвищення рівня трудової та професійної підготовки учнів, розвитку творчої діяльності, науково-конструкторської та дослідницької роботи;
- відновлення роботи учнівських виробничих бригад;
- залучення учнівської молоді до раціоналізації та винахідництва, направлених на вдосконалення і поліпшення техніки та виробництва;
- подальшого розвитку та вдосконалення науково-технічної творчості;
- збільшення мережі гуртків науково-технічного напряму у школах та позашкільних закладах, популяризації їх;
- обміну досвідом роботи по організації творчої технічної самодіяльності учнівської молоді.
   Програмою змагань було передбачено:
- проведення конкурсу-захисту науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок (проектів) у секціях:
1. Матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості і сільському господарстві;
2. Транспортні системи та обладнання. Авіація і космонавтика;
3. Інформаційні та комунікаційні  технології;
4. Охорона навколишнього середовища та енергозбереження;
5. Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні;
- виконання винахідницьких завдань.
  Захист наукових моделей та розробок на основі власних раціоналізаторських пропозицій проходив за розділами:
- „Юні техніки – промисловому і сільському господарському”
- „Юні техніки – авіації та космонавтиці”
- „Юні техніки – транспорту”
- „Юні техніки – інформаційним технологіям”
- „Юні техніки – охороні навколишнього середовища”
- „Юні техніки в науково-дослідницькій і конструкторській діяльності”.
   

   В цьому році розробки і проекти учасників відзначались дуже високою різноманітністю, якістю та функціональністю. Це можна було навіть побачити з назв запропонованих учасниками проектів:
 

Зарядний пристрій на мікроконтроллері; Ротор Оніпка; Пальна станція з лабораторним блоком живлення; Зимовий мопед; Пристрій для дослідження електронного променя; Електролобзик; Пристрій захисту насосної станції; „Ariane 01” – напівкопія ракети класу S-7; Лазерний супутник охоронець; Інкубатор; 3D-принтер; Модель сонячного трекера; Міні електро байк; Електромашинка з світловим керуванням, Світильник адаптивного освітлення; Естакада для машин; Таймер-автомат для бойлера; Ламповий підсилювач звукової частоти; Левітрон; Плазмова куля; Перетворення енергії дощу в електричну за допомогою п'єзоефекту; Трансивер „STEP”; Світлотелефон; Дослідження модуля ARDUINO на основі світлових ефектів світлодіодної стрічки.
 

   За підсумками зльоту було нагороджено грамотами Полтавського ОЦНТТУМ ПОР переможців в особистому заліку:

І місце 
Замарін Дмитро, Кременчуцький МЦПО,
Лозов'ягін Олексій, Полтавський ОЦНТТУМ,
Левченко Дмитро, Полтавський ОЦНТТУМ,
Кравченко Павло, Козельщинського БДЮТ,
Гошенко Назар, Козельщинського БДЮТ,
Підласий Іван, Глобинський районний ЦДЮТ,
Топчеєв Юрій, Глобинський районний ЦДЮТ,
Циганок Олег, Великобагачанська СЮТ,
Савельєв Максим, Полтавський ОЦНТТУМ,
Лещенко Владислав, Лубенська міська СЮТН
Кізілов Дмитро, Полтавський ОЦНТТУМ,
Недоруб Максим, Полтавський МЦПО,
Паршута Микита, Полтавський МЦПО,
Грінченко Павло, Кременчуцький МЦПО,
Отяковський Олексій, Кременчуцький МЦПО "Лідер",
Шаркий Максим, Великобагачанська СЮТ,
Бондаренко Богдан, Гребінківська рай СЮТ,
Устенко Дмитро, Полтавський ОЦНТТУМ.

ІІ місце
Білокінь Ілля, Карлівська рай СЮТ,
Остроушко Андріан, Полтавський ОЦНТТУМ,
Лунга Анна, Гребінківська рай СЮТ,
Горбатенко Ростислав, Полтавський ОЦНТТУМ,
Старостін Михайло, Полтавський ОЦНТТУМ,
Русін Михайло, Полтавський ОЦНТТУМ.

ІІІ місце
Терещенко Олександр, Полтавський ОЦНТТУМ,
Яковенко Богдан, Полтавський ОЦНТТУМ,
Коваленко Іван, Полтавський ОЦНТТУМ.

Фото і відеорепортаж можна переглянути за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1p1Btr5_Y7TG43_raDg81Vqb4u5ASTVno

Переглядів: 443 | Додав: poltavaman | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0